Kanceri definitivisht shkaktohet nga ky ushqim. Kujdes, mos hani kete ushqim(VIDEO)


Ndoshta keni lexuar raporte të mëhershme që thoshin se mishi i përpunuar është shkaku kryesor i kancerit. Dhe mishi i kuq duket se është shkaktari kryesor. Ky lajm vjen nga Agjencia Ndërkombëtare për Hulumtim të Kancerit (IARC), ekspertët e së cilës thonë se kanë kryer më shumë se 800 studime që tregojnë se mishi i kuq shkakton definitivisht kancer. Kjo bazohet mbi të dhënat se kanceri i zorrës së trashë është më i zakonshëm tek njerëzit të cilët hanë më së shumti mish të kuq dhe të përpunuar, . Kliko nereklame per te pare videon e plote.

“Feto antentat Erdoganit?”, dështon sigurimi i tij, Erdogan përjeton tmerrin (Video)


Dështon sigurimi, Erdogan përjeton tmerrin, keshtu shkruan portali Indeksonile. Erdogan derisa ka qenë në një konferencë, dikush është ngjitur në skenë me e përqafuar, por Presidenti turk është frikësuar për vdekje duke mendur se po i bëhet atentat nga FETO, hskruan poratli Indeksonline. Në moment kanë ardhë rojet dhe e kanë larguar dhe nuk raportohet se cfare ka ndodhur me te. Kohe me pare ne Turqi pati nje tentative per puç shteteror per cka Erdogan fajesoi organizaten FETO. Kliko nereklame dhe shiko videon e ngjarjes me poshte.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Çfarë po i bën Adelinës biznesmeni maqedonas, për tu dukur si(FOTO)


Këngëtarja nga Shkupi ka pak ditë që është fejuar me biznismenin rus Sergej Samsonenko i cili është pronar i një sërë biznesesh në Maqedoni, mes të cilave edhe hotelit RUSIA, sallës “Jane Sandanski” në komunën e Aerodromit, zinxhirin e bastoreve BET City Ballkan dhe kompani të tjera. E më shumë u komentua për diferencën që çifti kishin në moshë por siç duket paratë e bëjnë të vetën.. Ata madje organizuan një darkë solemne së bashku me familjet e çiftit. Kliko nereklame per te pare videon e Adelines.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

“Thikë pas shpine?” Flori Mumajesi lidhet me shoqen e ngushtë të Elvana Gjatës


Edhe pse ka lënë vendin tonë për t’ju dedikuar karrierës ndërkombëtare, Elvana Gjatën duket se do ta “përndjekë e shkuara.” I “dashuri i saj i zemrës” Flori Mumajesi, duket se ka gjetur ngushëllim tek mikesha e saj e ngushtë, Liberta Spahiu, për të cilën ka lënë madje edhe Tiranën. Edhe pse nuk kanë folur as njëri, as tjetri për lidhjen e tyre, duket se kantautori dhe moderatorja janë duke hedhur hapa seriozë në lidhjen e tyre. Kliko nereklame per te pare videon skandaloze.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

E tepron Mihrija, pozon krejt nudo tregon gjoksin si te nje 20 vjecare (VIDEO/FOTO)


Mihrije gjithashtu cilësohet si njëra ndër këngëtaret më seksi edhe përkundër moshës së saj. Se është e tillë e ka dëshmuar edhe sonte me anë të fotografisë së postuar, në të cilën po duket si një nanadimreshë seksi. Në foton në fjalë ajo që bie në sy janë buzët e saj të cilat i ka lyer me plot shkëlqim… Ajo së fundi ka postuar një fotografi në rrjetin social “Instagram” në të cilën duket më e re se mosha që vertetë e ka. Kliko nereklame per te pare videon dhe fotot nudo te Mihrijes.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Si mund të dallosh nëse një mashkull është i virgjër

Image result for Si mund të dallosh nëse një mashkull është i virgjër
Së pari duhet sqaruar se nuk ka asnjë mënyrë fizike që të kuptosh se një mashkull është ende i virgjër: djemtë nuk kanë diçka si himeni tek vajzat, që çahet gjatë marrëdhënies. Kështu që duhet të përdorësh intuitën nëse do të kuptosh se i dashuri yt është i virgjër.
A ka shenja të zakonshme që tregojnë se është i virgjër? Përgjigjja është po dhe jo. Po, ka disa sjellje instinktive që një djalë i virgjër mund të shfaqë, por ky nuk është tregues i vërtetë. Për më tepër, ka shumë djem që pretendojnë se janë të virgjër.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Dhëmbi i rënë në ëndërr, nuk ka atë shpjegim që ne i kemi dhënë gjatë gjithë kësaj kohe

Dhëmbi i rënë në ëndërr, nuk ka atë shpjegim që ne i kemi dhënë gjatë gjithë kësaj kohe
Gjithmonë pasi kemi parë një ëndërr, ua tregojmë personave më të afërt që na rrethojnë për të mësuar kuptimin e tyre.
Ëndrrat duhet t’i tregoni në mëngjes, ose më pas mbajini për vete, pasi sipas gojëdhënave, nuk është mirë që t’i ndani me njerëz të tjerë gjatë drekës e aq më tepër gjatë darkës.
Gjithashtu nëse doni t’ja dini kuptimin, duhet ta tregoni para se të lani sytë, sepse më pas do e keni të pamundur ta kujtoni (për këtë jemi të bindur).
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Ajo çfarë sheh në foto, do të tregojë nëse je një person i mirë apo i keq

Ajo çfarë sheh në foto, do të tregojë nëse je një person i mirë apo i keq
Një thënie popullore thotë “Djalli ekziston edhe në personat e urtë” dhe është shumë e vërtetë. Për të zbuluar se çfaë po kalon në mendjen e dikujt, duhet ta njohësh atë person shumë mirë. Akoma më e vështirë është ta kuptosh atë që po ndodh në mendjen e tyre.
Sot ne ju prezantojmë një test të thjeshtë psikologjik që do t’ju bëjë të kuptoni se sa përqind jeni të mirë apo të keq. Shikoje foton dhe lexo më pas karakteristikat lidhur me imazhin e parë që të tërhoqi vëmendjen.
Nëse ke parë kokën e një mashkulli
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen

Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen
Shkencëtarët e kanë konfirmuar se, për të qenë fundi i jetës njerëzore i natyrshëm, plakja është mënyra më e mirë. Përndryshe, çdo tentim për ta zgjatur jetën e njeriut, duke i tejkaluar kështu kufijtë, mund të ketë vetëm pasoja shumë serioze, sikur që është kanceri.
Përpos kësaj, ata thonë: “Çdo përpjekje për t’u bërë i pavdekshëm është gjë që shkon kundër natyrshmërisë.”
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Peshq me dhëmbë njeriu dhe forma të çuditshme, krijesat aliene të oqeanëve (FOTO)

Peshq me dhëmbë njeriu dhe forma të çuditshme, krijesat aliene të oqeanëve (FOTO)
Ekosistemi misterioz i oqeanit të thellë i cili është hulumtuar së fundmi është me të vërtetë i frikshëm dhe i panjohur më parë.
Këtu, krijesat e anktheve tuaj mbeten shumë poshtë sipërfaqes së
oqeaneve dhe këto imazhe të mund t’ju bëjnë të mendoni dy herë para se të zhyteni në plazh përsëri,
Roman Fedortsov një peshkatar ka zbuluar disa krijesa të cuditshme, si peshq me dhëmbë dhe me një sy, ngjyra të cuditshme apo që ngjajnë me karkalecët.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë