De Biasi bën atë që se ka bërë asnjë trajner tjetër për Shqipërinë

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare Gianni De Biasi,ka uruar sot festat e fundvitit.Por ajo që të bie më shumë në sy,është se De Biasi urimin e tij e ka bërë në 4 gjuhë të ndryshme,në anglisht,italisht,spanjisht dhe Shqip. Një veprim i cili tregon edhe njëherë se sa i lidhur është de Biasi me vendin tonë.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Kanceri në mushkëri, ja 6 shenjat e hershme që duhet t’i dini

Kanceri i mushkërive është një nga llojet më të përhapura të kancerit që prek rreth 402.326 amerikanë. Ky lloj kanceri ka norma shumë të larta vdekshëmrie, rreth 27% e të gjitha vdekjeve vijnë si pasojë e kancerit të mushkërive. Ashtu si çdo lloj kanceri tjetër, zbulimi në faza të hershme të tij është thelbësor për një trajtim të suksesshëm.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Lista e veturave që më së lehti hakohen dhe vidhen – mësoni a është vetura juaj në këtë listë? (Foto/Video)

Lista e veturave që më së lehti hakohen dhe vidhen – mësoni a është vetura juaj në këtë listë? (Foto/Video)
Një hulumtim i realizuar së fundmi nga ekspertë të automobilizmit, ka përpiluar një listë të veturave që më së lehti mund të hakohen dhe vidhen nga hajnat.

Veturat që figurojnë në listë konsiderohen që më së lehti mund të hakohen, ku hajnat përdorin “teknika” të ndryshme për t’i vjedhur për pak sekonda
Hap reklamën / vazhdo artikullin e plotë

Shqiptari që vlente sa 1000 kroatë / VIDEO/

Bekim Berisha është krenaria e Kosovës, Kroacisë dhe Bosnjës. Është ushtari i vetëm i dekoruar nga tre presidentë dhe për artin e tij luftarak flitet edhe sot,19 vjet pas vdekjes.Mediat kroate kohë pas kohë publikojnë shkrime dhe video ku lartësojnë figurën e tij. “Kroatët e quanin atë “shok” gjersa në Kosovë,njihej si “Abeja”.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Hiqni çdo shenjë të trupit në më pak se 1 muaj

Shenjat e lëkurës janë diçka e zakonshme që mund t’i ketë çdo njeri. Ato vijnë si rezultat i operacioneve, plagëve apo djegieve. Për disa nuk përbëjnë problem, ndërsa të tjerët i konsiderojnë një problem të madh estetik që duhet të zgjidhet. Ka shumë mënyra për të zvogëluar ose eliminuar plagët, si kirurgji, trajtim me lazer dhe kremra.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Ramush Haradinaj i shpall lufte Botes Islame: njeh Jeruzalemin kryeqytet te Izraelit


Kryeministri i Kosovës i akuzuar per krime lufte, Ramush Haradinaj, ka komentuar gjithashtu votën e Shqipërisë kundër presidentit amerikan, Donald Trump.
I pyetur gjatë një interviste në RTK se cili do të ishte udhëzimi i Haradinajt për Ambasadorin e Kosovës, nëse Kosova do ta kishte mundësinë për të votuar, Haradinaj eshte pergjigjur sikur
Hap reklamën / vazhdo artikullin e plotë

Janullatos shqiptar, ja mesazhi i Robert Ndrenikës për Metën

Pas lajmit se presidenti Meta i dha shtetësinë shqiptare Kryepeshkopit Anastas Janullatos, ka pasur dhe reagime të shumta, ku një prej tyre ka ardhur nga Ministri i Jashtëm Grek, Niko Kotzias, i cili e ka përshëndetur këtë vendim. Po ashtu në komente në Facebook-un e presidentit Meta ka pasur reagime të shumta.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Lamtumirë Diabet: Kura pa ilaçe dhe asnjë lodhje!

Thuaj lamtumirë diabetit pa drogë dhe asnjë përpjekje të veçantë!Sot ne do t’ju tregojmë se si të përgatitni një ilaç natyral kundër diabetit i cili është efektiv dhe do ta shërojë shpejt gjendjen. Diabeti është një sëmundje që ndodh kur pankreasi nuk mund të prodhojë insulinë të mjaftueshme ose nuk mund ta përdorë siç duhet.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Si të ndalosh gazrat dhe fryrjen e stomakut, një herë e përgjithmonë

E ke provuar apo jo? Je e ulur në karrigen e zyrës apo kudo tjetër dhe stomaku fillon të bëjë zhurmë… pa u ndalur. Nuk je e sigurt nëse çdo njeri që ke afër i dëgjon zhurmat që të krijojnë zorrët, por nuk ke çfarë të bësh për ta eliminuar këtë gjendje. Është një nga situatat më të sikletshme.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

SKANDALOZE!!! Ambasadori shqiptar në Francë i befason të gjithë: Në trupin e Florencit nuk ka shenja dhune, ja kur del autopsia


Ambasadori shqiptar në Francë, Dritan Tola, ka folur rreth vdekjes së 23-vjeçarit Florenc Beqiraj, i cili nga burgu ishte dërguar i masakruar në spitalin e Marsejës.

Në një lidhje telefonike për “News24”, Tola tha se nga njoftimi zyrtar i policisë franceze nuk ishte njoftuar për shenja dhune në trupin e Florencit
hap reklamën / vazhdo artikullin e plotë