Mirëmëngjes, JA METODA NATYRALE PËR TË ELIMINUAR ZBOKTHIN NGA FLOKËT

Zbokthi është një dukuri shumë e pakëndshme që prek si femrat dhe meshkujt Ai shkaktohet nga një mikroorganizëm parazitar, një kërpudhë e lëkurës e quajtur Malassezia globosa.

Kur kjo kërpudhë ndodhet në sasi të mëdha ose kur njeriu është tepër i ndjeshëm ndaj saj, lëkura kundërvepron duke krijuar zbokth në skalpin e kokës dhe thatësi të tij.

Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plote

Nato zhvendoset në godinë të re, mësoni sa ka kushtuar


NATO, më në fund, pritet të transferohet sot në selinë e re, që vlen miliarda euro, pasi probleme teknike shkaktuan vonesa të shumta.

Transferimi i 4 000 punonjësve në selinë e re, që ndodhet pranë asaj aktuale në kryeqytetin belg, do të zgjasë 12 javë.
Gjithashtu, selia e vjetër do të shfrytëzohet gjatë periudhës së transferimit, sipas një zëdhënës
Kliko poshtë dhe lexo më shumë:

Xhensila zbulon gjininë e foshnjes

Kishte disa ditë që në media ishte përhapur lajmi se këngëtarja Xhensila Myrtezaj është shtatzënë, por vetëm dje ajo e konfirmoi këtë me një foto ku shkruante “Kur dy bëhen tre”.

E ftuar sot në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan”, këngëtarja e dashur për publikun shqiptar zbuloi gjithshtu gjininë e foshnjes që do të lindë.

Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plote

I bërë shoshë nga plumbat, gjendet avioni që humbi papritur para 4 vitesh


Aeroplani i zhdukur me pasagjerë MH370, është gjurmuar në Google Earth dhe duket se pjesët e tij janë të shpuara nga plumbat.

Fluturakja me 239 udhëtarë ishte zhdukur në linjën e fluturimit Kuala Lumpur-Pekin, më 8 mars të vitit 2014, mbi Oqeanin Indian.Peter McMahon, inxhinier i mekanikës në Australi, i cili pohon të ketë punuar në hetimet lidhur me aksidentet ajrore për 25 vjet,
Kliko poshtë dhe lexo më shumë:

Ja kryebashkiaku i rradhës që do të arrestohet

Analisti Arjan Curri tha sot në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili në televizionin “News24” se radhën për t’u arrestuar për çështje javësh e ka një tjetër kryebashkiak, por në Jug të vendit.

“Kjo fushatë do të karakterizohet me arrestime të bujshme..
Hap reklamen

Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Gjermania parandaloi marrëveshjen e Thaçit dhe Vuçiqit për ndarjen e Kosovës

Gjermania parandaloi marrëveshjen e Thaçit dhe Vuçiqit për ndarjen e Kosovës

Gazeta vjeneze „Der Standard“, ka shkruar rreth bisedimeve për ndarjen e Kosovës. Sipas kësaj të përditshmeje vjeneze, gjermanët kanë parandaluar ndarjen e Kosovës.

Të cilën e kanë favorizuar serbët por edhe pala kosovare për shkak të lodhjes me cështjen e veriut të Kosovës.Kjo, sipas diplomatëve..
Hap reklamen

Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote