Dhimbjet e menstruacioneve janë po aq të këqija sa të pësosh sulm në zemër, zbulojnë doktorët

Dhimbjet e menstruacioneve janë po aq të këqija sa të pësosh sulm në zemër, zbulojnë doktorët
Megjithëse ne e dimë se dhimbjet menstruale / dhimbjet e periudhës / sido që t’i quani ato, mund të ndjehen sikur po keni një grumbullim në mënyrë të përsëritur në stomak nga brenda, duke ju’a shpjeguar këtë njerëzve të tjerë
Të shqetësuar për të qenë diagnostikuar nga kolegët dhe miqtë me kushtet e femrave

Largo reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Ky test i thjeshtë ju tregon kur do të vdisni

Ky test i thjeshtë ju tregon kur do të vdisni
Studiuesit thonë se një shënues biologjik në urinë mund të jetë një mënyrë për të matur se sa trupi i dikujt është plakur biologjikisht dhe rreziku që vjen me këtë.
Sepse një test i thjeshtë i urinës mund të përdoret për të parashikuar rrezikun tonë për zhvillimin e sëmundjeve që lidhen me moshën dhe madje edhe kur do të vdesim

Largo reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

“Kosovaliu” në rolin e Sulltan Fatihut, seriali më i shtrenjtë në historinë turke


Aktori shumë i njohur dhe shumë i dashur si në Turqi ashtu edhe në Kosovë e Shqipëri, do të rikthehet me një ‘boom’ në vitin 2018.

Ai është pjesë e serialit të ri turk, të quajtur “Mehmed Bir Cihan Fatihi”, që tregon historinë e Sulltan Mehmetit, rol ky i luajtur nga aktori Kenan Imirzalioglu.
Largo reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Çmendej kur e shihte burrin me femra, korçarja xheloze bën kthesën 360°


Thonë që nuk ka dashuri të vërtetë pa xhelozi. E tillë ishte edhe historia e Iraidës me Danielin, që erdhi këtë të shtunë në programin “Dua të të bëj të lumtur”. Një histori plot dashuri dhe xhelozi, e cila nisi në bulevardin e Korçës. Një histori dashurie si ajo e këngës së famshme. Djali që qëndron në bulevard dhe
Largo reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Ambasadori amerikan me deklaratë “bombë”: Nëse qeveria s’ju përgjigjet, ju e rrëzoni!


Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu, ka lëshuar një deklaratë të fortë si mësim për të rinjtë, teksa ka folur nga Rrësheni ku çeli takimin e parë të Serisë së Bisedave të Ambasadës Amerikane me të Rinjtë.

Sipas një njoftimi për shtyp, ambasadori amerikan u takua me nxënës të shkollës së mesme, ku foli mbi punën që Ambasada kryen në Shqipëri,
Largo reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Si t’i largoni hemorroidet në mënyrë natyrale

Si t’i largoni hemorroidet në mënyrë natyrale
Hemorroidet janë fenomen i zakonshëm që i prekin miliona njerëz anë e mbanë botës. Më shumë se gjysma e njerëzve do të zhvillojnë hemorroidet simptomatike në një fazë të jetës së tyre, prandaj është normale të mendoni se si duhet larguar ato.
Shumica e pacientëve mund t’i largojnë hemorroidet përmes një diete që përmban sasi

Largo reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

A shkaktojnë kancer skanerët e aeroportit?

A shkaktojnë kancer skanerët e aeroportit?
Depërtimi përmes skanerëve të sigurimit të aeroportit duke përfshirë dhe kabinën prej xhami, nënkupton në një mënyrë nënshtrimin e një forme rrezatimi.
Sipas studiuesve ky skanim lëshon rrezatim jonizues – valë elektromagnetike që mund të reagojnë e të cilat dëmtojnë qelizat njerëzore

Largo reklamën

Vazhdo artikullin e plotë