Tualeti juaj do të qëndrojë gjithmonë i pastër dhe me erë të mirë. E gjithë ajo çka ju duhet është kjo!

Pastrimi i tualetit është një nga punët më të pakëndshme,por gjithsesi jemi të detyruar ta bëjmë sepse higjena ndikon në mënyrë direkte në shëndetin tonë.Mbajtja e një tualeti të pastër dhe pa baktere është dicka shumë e rëndësishme për shëndetin e gjithë familjes.Jo vetëm që tualeti juaj do ketë aromë më të këndshme..

Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Si u alarmua Franca pas lirimit të Domart Konjarit dhe historia e bandës së tij, si një film: Jetë luksoze në Majemi dhe armatim sa për të shpallur një luftë…

Vrasja e Devi Kasmit në Tiranë, ka rikthyer në qendër të vëmendjes jo vetëm historitë e vjetra të përplasjeve të grupeve kriminale, por edhe se si drejtësia ka amnistuar dhe liruar kriminelë nga më të rrezikshimit në Europë.Një rast i tillë është ai Domart Konjarit, që është shpallur në kërkim nga ana e policisë.

Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Kur këmbët i ke si duart! (Foto)


Kjo është një vazjë nga Tajvani, këmbët e së cilës janë ndryshe. Ajo i ka postuar këmbët e saj në një blog, por ajo që bie në sy janë gishtat, të cilat i ka shumë të gjata.Fotografitë me pjesët e këmbëve të femrës janë përhapur me shpejtësi në rrjetet sociale në Kinë.Në pamjet që mbajnë titullin ‘gishta aq të gjatë, që nuk mund të krahasohen me të dikujt tjetër”, shihet gisht i dytë që arrin gjatësinë deri në pesë centimetra.
Shih reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Shmangni kancerin e zorrës së trashë duke eleminuar këto ushqime

Kanceri i zorrës së trashë është një nga llojet më të zakonshme të kancerit. Edhe pse jo aq vdekjeprurëse si të tjerët, është ende i rrezikshëm dhe duhet të kapet sa më shpejt që të jetë e mundur.

Zorra e trashë është një organ i rëndësishëm i cili duhet të mbahet i shëndetshëm dhe i pastër!
Shih reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

A ishte fetar Skënderbeu? Kur filloi islamizimi i Shqipërisë?

Image result for A ishte “fetar” Skënderbeu? Kur filloi islamizimi i Shqipërisë?
Autori i librit “Skënderbeu, kryqtari i fundit”, Virgjil Kule tha në emisionin ” Arena” të Dritan Hilës se Skënderbeu nuk kishte një besim fetar, duke i cilësuar lëvizjet e tij fetare më tepër strategji për të lidhur aleanca të ndryshme, veçanërisht me Perëndimin.“Unë mendoj se Skënderbeu nuk kishte në mënyrë absolute vokacione fetare. Ai i gjeti dhe u detyrua të harmonizohej menjëherë, e t’i kthente shpinën tjetrës.
Shih reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Mos shpenzoni për ilaçe që kanë të bëjnë me tensionin e lartë dhe kolesterolin, ky është ilaçi

Sigurisht shumë njerëz kanë probleme me tensionin e lartë të gjakut dhe me kolesterol dhe tretmani i tyre, sigurisht kushton shumë.Në këtë artikull ne po ju japim një ilaç për hipertensionin e gjakut dhe kolesterolin.

Kjo është nje recetë e thjeshtë që ka treguar se ka shëruar shumë persona.Gjëja më e mirë e këtij ilaçi!
Shih reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Apeli i fizioterapistëve: “Mos flini kurrë në anën e djathtë”

Image result for Apeli i fizioterapistëve: “Mos flini kurrë në anën e djathtë”
Sipas ekspertit John Douillard, miti që thotë se duhet të flemë nga krahu ynë i djathtë, rezulton jo i saktë. Të fjeturit nga ana e majtë ofron përfitime të shumta shëndetësore dhe jetëgjatësi.
Arsyet pse duhet fjetur në anën e majtë: Ndihmon urthin
Nëse jeni një nga ata persona që vuajnë me urthin, fjetja nga krahu i majtë mund t’ju ofrojë mjaft lehtësime. Gjumi në anën e djathtë, mund t’i përkeqësonte gjërat. Ndihmon Sistemin Limfatik
Ana e majtë konsiderohet limfatike, kështu që nëse flini në këtë anë do ta stimuloni këtë sistem dhe trupi juaj do jetë në gjendje të filtrojë lëngun limfatik, toksinat dhe mbeturinat. Shëndeti i zemrës
Të fjeturit në anën e majtë është gjëja më e mirë që mund të bëjmë për shëndetit e përgjithshëm të zemrës.
Stop gërhitës
Fjetja në të majtë është e dobishme për pacientët që kanë apnea obstruktive të gjumit, të prirur për të gërhitur.
Shih reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Sulltania shqiptare Safija, një nga gratë më të fuqishme në histori

Image result for grate vet i deformonin kembet qe te duken te bukura
Shqiptarët kanë luajtur një rol të madh në drejtimin e Portës së Lartë. Numërohen jo pak, por 39 kryeministra me origjinë shqiptare që e qeverisën atë për 150 vjet me radhë. Burrat ndoshta ishin një gjë e zakonshme në sundim. Por, ajo që mahnit është sulltanati i grave dhe, veçanërisht atyre me origjinë shqiptare. Arkivat dëshmojnë se ekzistojnë disa emra që luajtën rol vendimtar në fatet e dinastisë. Njëra prej tyre ishte Sulltane Safije (Safiye Sultan).
Shih reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Tre llojet e xhelozisë sipas Zigmund Frojdit


Sipas Zigmund Frojdit, ekzistojnë tre lloje xhelozie: konkurruese, e projektuar dhe delirante. E para është ajo e shëndetshme dhe varet nga dëshira për supremaci ndaj pretendentëve të tjerë. E dyta lind kur xhelozi, që është edhe tradhëtar, nis të mendojë se partneri mund ta tradhëtojë gjithashtu. Shpesh herë lind nga ndjenja e fajit. Xhelozia delirante është bindja e pakontrollueshme se partneri po tradhëton, edhe pse nuk ekziston asnjë provë.
Shih reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Tronditëse! Në laboratoret e Britanisë prodhohen embrione hibride njerëzish dhe kafshësh!


E megjithëse qëllimi i çdo shkence është të ecë përpara përmes zbulimeve të reja, disa shkencëtarë bëjnë të pamundurën, për të arritur pikërisht të kundërtën. Si duket, ekzistenca e krijesave të lashta mitike ka nxitur dëshirën dhe imagjinatën e tyre për t’i “gjallëruar” në një tjetër formë e mënyrë. Në mënyrë të veçantë, në disa prej laboratorëve më në zë të Britanisë janë krijuar mbi 150 embrione hibride njerëzish e kafshësh.
Shih reklamën / Vazhdo të plotë lajmin