VIDEO E RRALLË: JA ÇKA THA IBRAHIM RUGOVA, NJË DITË PASI U VRA KOMANDANT ADEM JASHARI ME FAMILJE

Image result for VIDEO E RRALLË: JA ÇKA THA IBRAHIM RUGOVA, NJË DITË PASI U VRA KOMANDANT ADEM JASHARI ME FAMILJE
Një ditë pasi u bë masakra makabre në familjen e Komandantit legjendar Adem Jasharit, kishte reaguar edhe kryetari i LDK-së, Ibrahim Rugova.
Ai kishte thënë se sulmet e tilla ishin skenar i regjimit serb për spastrimin e shqiptarëve ”Sulmet në zonën e Drenicës, janë pjesë e progameve për spastrim etnik të Kosovë” Më pas
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Sëmundja e rrallë që muskujt i kthen në kocka (FOTO LAJM)


Holly LaPrade një 37-vjecare vuan nga një sëmundje e rrallë gjenetike e quajtur fibrodysplasia ossificans progressiva, ose FOP.
Të gjitha muskujt e saj dhe indet e tjera të buta po kthehen ngadalë në kockë, përcjell albeu.com.
Ka vetëm 800 raste të konfirmuara në të gjithë botën dhe nuk ka trajtim ose shërim efektiv për këtë sëmundje.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Trondit 60-vjeçari: Nuk e dija që gruaja më kishte vdekur para një muaji në shtëpi


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA ku një burrë nga Çikago pretendon se nuk kishte dijeni se gruaja e tij kishte vdekur prej një muaji në apartamentin që ato ndanin bashkë. Gjatë kontrollit të policisë në banesë është gjetur trupi i dekompozuar i 58-vjeçarja, Tamara Wilson.60-vjeçari, Steven Seiler ka rrëfyer për policinë se kishte ndjerë diçka të pakëndshme që dilte nga dhoma e saj përreth, por nuk e kishte vrarë mendjen që ta shihte çfarë ishte.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Si kurrë më parë, Gramoz Ruçi i kërkon falje publike Sali Berishës


Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi prej disa muajsh ka marrë drejtimin e Kuvendit të Shqipërisë.
Gjatë ushtrimit të detyrës së tij në Kuvend, ajo që ka rënë më shumë në sy është “ndëshkimi” i Berishës.
Por si rrallë herë më parë, Ruçi i kërkon falje Berishës për zhvillimet e fundit në Kuvend duke deklaruar se ishte i gabuar ndërhyrja e gardës.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

21 vjeçarja e martuar me pesë burra, të gjithë vëllezër (VIDEO)

Image result for 21 vjeçarja e martuar me pesë burra, të gjithë vëllezër (VIDEO)
Një femër e moshës 21 vjeçare është në lidhje martesore me pesë burra, dhe ajo që habitë më tepër është se të gjithë ata janë vëllezër.Të gjithë së bashku jetojnë në një kasolle të vogël. Kur vie puna te fjetja, ajo mbrëmjen e kalon me ndonjërin prej tyre, duke filluar nga më i moshuari e deri tek më i riu, ashtu janë dakorduar.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Qendra tregtare ku femrat marrin burra me qira (FOTO)

Qendra tregtare ku femrat marrin burra me qira (FOTO)
Fundjavën e kaluar, qindra femra kineze u dyndën në një qendër tregtare në Haiku për të marrë me qira një partner të bukur me një çmim prej 0.1 dollarë në orë.Gjashtë djem beqarë, të gjithë të gjatë, qëndronin në kuti të mëdha me neon në pritje për t’u huazuar nga klientet femra.Një femër lejohej të merrte me qira një nga beqarët maksimumi për një orë dhe mund të kalonte kohë me të vetëm brenda qendrës tregtare.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

A e dini shkallën ideale të lartësisë dhe peshës për gratë dhe burrat? Kjo tabelë do t’ju japë përgjigjen e duhur! (FOTO)


Në mënyrë që të jemi të shëndetshëm, duhet të kujdesemi për peshën tuaj, të jemi fizikisht aktiv dhe të ushqeheni të shëndetshëm. Ju ndoshta e dini se rëndësia e lartësisë dhe peshës është e rëndësishme dhe ka tabela të ndryshme që tregojnë numrin optimal të kilogramëve në përputhje me lartësinë tuaj që keni.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Drita ish e dashura e djalit të presidentit Thaçi i qet të gjitha në fushë


Lia Stublla është ndër disenjatoret më të njohura dhe me kreacione të veçanta në vendin tonë
Ajo është zgjidhja e shumë artisteve shqiptare duke i bërë të ndjehen të veçanta në paraqitjet e tyre. Por ajo që na ka marrë vëmendjen e të gjithëve është padyshim motra e Lias, modelja Drita Stublla e cila
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Kryeprokurorja Arta Marku merr nga FBI dosjet e Berishës, Metës, ish ministrave e ministrave. Gati prokurorët që do t’i hetojnë.

Kryeprokurorja Arta Marku merr nga FBI dosjet e Berishës, Metës, ish ministrave e ministrave. Gati prokurorët që do t’i hetojnë.
Berisha, Meta, Monika por dhe Lulzim Basha nuk kanë asgjë personale me Kryeprokuroren e përkohshme që pritet të jetë dhe 7 vite të tjera Arta Marku. Kanë nxituar ta thonë se s’kanë asgjë personale me Artën si njeri. Përjashtim bën këtu vetëm “zari” i Ilir Mëtës dhe Monika Kryemadhit, nënkryetari i LSI Luan Rama.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Ky është i vetmi shtet në botë që ISIS e ka frikë


Edhe pse i kemi parë shpeshherë të bëjnë ekzekutime makrabe, ekziston një shtet që grupi terrorist “Shteti Islamik” i frikësohet.

Ky shtet është Izraeli.

Sipas ish-ministrit izraelit të Mbrojtjes, nëntorin e kaluar luftëtarët e ISIS kërkuan falje pasi nisën një sulm ndaj ushtarëve izraelitë në rajonin Golan në Siri.
“Ishte një rast kur ISIS
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë