Meshkuj kujdes në përdorimin e produkteve me varja esencial!

Ekziston një lidhje e dyshuar midis rritjes jonormale të gjirit te djemtë e rinj dhe përdorimit të livandove. Gynaecomastia  (rritja e pashpjegueshme e gjoksit te adoleshentët dhe burrat në moshë) është e rrallë, dhe shpesh nuk ka ndonjë shkak të dukshëm. Por ka pasur një numër rastesh të lidhura me përdorimin e këtyre vajrave esenciale.

Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plote

E sakt, 4 sekretet e njerëzve të dobët që duhet t’i dini! LEXOJE JA VLEN

A keni menduar ndonjëherë se cilat janë sekretet e njerëzve që janë më të shëndetshëm dhe më të dobët se ju? Ja pra për këtë arsye dritare.net ju tregon 4 sekretet e tyre dhe përpiquni dhe ju t’i ndiqni ato për të pasur një trup më të mirë dhe më të shëndetshëm.

1.Parapërgatiten:

Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plote

Era Istrefi, “Duke përgatitur diçka”?!

Këngëtarja e famshme 22 vjeçare Era Istrefi, pas hitit në bashkëpunim me reperin amerikan French Montana “No I love yous”, është gati për të nxjerrë në treg një këngë të re.
Këngëtarja e bëri lajmërimin përmes një postimi në Twitter ku shprehej e emocionuar dhe se mezi po priste ta dëgjonin të gjithë fansat.

Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plote

WOW-Trajneri i kombëtares flet troç për talentet: Nuk keni b….

Christian Panucci flet për gjithçka. Në konferencën për shtyp përpara grumbullimit për sfidën miqësore ndaj Norvegjisë që do të zhvillohet më 26 mars në Elbasan Arena, trajneri italian i kombëtares shqiptare foli për shumë tema, nga çështja e mosgrumbullimit të kapitenit Agolli e deri te rasti Edon Zhegrova i cili zgjodhi Kosovën dhe jo Shqipërinë.

Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plote

Tragjedi në cirk, ndërron jetë akrobati, ra gjatë numrit/VIDEO/

Vdekja e akrobatit të “Cirque du Soleil” gjatë një spektakli në Tampa të Floridas përpara syve të tmerruar te publikut është pasqyruar gjerësisht nga shtypi i huaj që ka nisur të zbardhe detaje nga incidenti fatkeq.

38-vjeçari Yann Arnaud ishte duke performuar për herë të parë një numër të ri për të cilin qe shprehur
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plote

Floyd Meywather: Blej Newcastle dhe transferoj Cristiano Ronaldon

Kampioni i boksit, Floyd Mayweather, i njohur ndër të tjera si një person shumë i pasur, ka një ëndërr që nuk do të ishte çudi nëse do të bëhej realitet. Amerikani ka deklaruar se atij i pëlqejnë shumë sporte, ndër të tjera edhe futbolli, ku po mendon të blejë klubin e Newcastle ku aktualisht trajner është Rafa Benitez.

Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plote

Kjo vajzë u kritikua ndërsa po i shpëtonte jetën një burri, për shkak të ‘kësaj sjellje të pahijshme’


Kjo femer u kritikua për shkak të ‘mënyrës së pahijshme’ që perdori per ti shpetuar jeten nje njeriu duke kryer CPR mbi të.
Një grua e re që kishte kryer CPR(ringjallje kardiopulmonare) tek një njeri te cilit i ishte ndalur pulsi, ka marrë reagime të mëdha dhe komente te pakendeshme nga nje grup perdoruesish te internetit. Të afërmit e personit,
Kliko poshtë dhe lexo më shumë:

“Askush nuk ia del i gjallë në betejën me jetën, ndaj ndrysho për mirë”/ Fjalimi përlotës i djalit me kancer, para vdekjes


Fjalimi që shkroi Jake Bailey gjatë betejës së tij me kancerin. Do t’ju përlotë…
“Një javë përpara se të dorëzoja fjalimin që do të mbaja sonte, mjekët më thanë se vuaja nga kanceri dhe që, nëse nuk merrja trajtim për tri javët e ardhshme, unë do të vdisja.Ku u fola për dëshirën që kisha të mbaja këtë fjalim, ata me keqardhje më thanë se mundej edhe të mos ia dilja të jetoja kaq gjatë.

Kliko poshtë dhe lexo më shumë: